Rezervasyon Hemen Ara

Kapadokya’ya Sömestr Tatili Geldi !!!!

Kapadokya’ya Sömestr Tatili Geldi !!!! - Mahzen Cave Hotel

Huzura ve sessizliğe kavuşmak, eşsiz güzellikte bir manzaraya karşı uyanmak istiyorsanız… Kapadokya sizin için en uygun tatil evi olabilir!

Kapadokya’nın en iyi zamanı her zaman, dört mevsim diyebiliriz.

Her gidişinizde ayrı bir yüzünü gördüğünüz, atmosferiyle benzersiz bir deneyim yaşattıran Kapadokya, Türkiye’deki ender yerlerden. Tabi her mevsimin de beraberinde getirdiği artılar ve eksilerle birlikte. Sömestr tatilinizi Kapadokya’nın huzurlu ve tarihi yapılarıyla geçirmek en güzel dinlence olabilir.

Kapadokya ve Kültür

Kapadokya, gezilecek yerleriyle ülkenin en güzide açık hava müzesi diyebiliriz.

İç Anadolu Bölgesi’nde Nevşehir iline bağlı olsa da Nevşehir ‘den önce hepimizin aklına Kapadokya’nın büyülü dünyası ve Peri Bacaları geliyor.

Kapadokya‘nın tarihi çok eskilere dayanır. Hükümdarların en önemli ticaret yolu olmuştur. Pers döneminde Kral Yolu, Selçuklu döneminde ipek yolu bu topraklardan geçmiştir. Önemli ticaret yolları üzerinde kurulan bu şehir haliyle dönem dönem saldırılara uğramıştır. Toprağın yumuşak yapısı, insanların saklanma gereksinimiyle birleşince bu topraklarda bir çok yeraltı şehri de kurulmuştur. Şehir nüfusu çok kalabalık olmamakla beraber , yoğun turist çeken illerin başında gelmektedir. Bu da şehrin dört mevsim canlı, hareketli olmasını sağlamaktadır.

Kapadokya’da Mahzen Cave Hotel

Mahzen Cave Hotel; Kapadokya kadar sıcak ve samimi bir atmosfere sahip diyebileceğimiz, huzurlu otel! Yeni güne uyandığınız otelimizin müthiş manzarasına doğal ve organik kahvaltılar eşlik edecek. Lezzet dolu bir kahvaltının ardından, konforlu odalarda dinlenebilir veya Kapadokya sokaklarının keyfini çıkarabilirsiniz. Hem ailelere, hem de çocuklara iyi gelecek mis gibi temiz hava! . Balona binmek veya rengarenk balonları izlemek, ATV safari turuyla heyecanı hissetmek, doğa yürüyüşleri ve huzurlu mu huzurlu bisiklet gezileri…

Ailecek planladığınız Sömestr tatilinizde Kapadokya’ya gelmek demek;Kapadokya’nın tarihi yerlerini gezmek, eskilerden bugüne hala kendini sevdiren kültürünü hissetmek, ailenizle ve çocuğunuzla yepyeni bir keşif yapmak demektir.

Şimdiden otelimizde iyi tatiller dileriz.