Rezervasyon Hemen Ara

Kapadokya Tatilinde Sizi Neler Bekliyor?

Kapadokya Tatilinde Sizi Neler Bekliyor? - Mahzen Cave Hotel

60 milyon yıllık bir aşktan bahsedelim. Hala mistik havasını koruyan, popülerliğine rağmen gizli kalmış hazineleri bünyesinde saklayan, her gezdiğinizde farklı deneyimlerle evinize dönebileceğiniz bir coğrafya ki tutku duymamak mümkün değil.

Kırk defa da gitseniz yine de doyamayacağınız, doğa ve tarih harikası bir yer. Kapadokya’nın tarihine yapacağınız yolculukta, şimdiyi ve geçmişi birbirine bağlamak için rotayı bugüne çevirelim!

Milyonlarca yıl boyunca doğanın şekillendirdiği Kapadokya’daki özel manzaraların yanı sıra gezip görülecek birçok yer var. Kiliseler, yer altı şehirleri, volkanik oluşumlar, Peribacaları, mağaralar ve çevrede bulunan birçok doğal ya da insan eliyle yapılmış gezilecek yerleri ile unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Peki, Dünyaca Ünlü Kapadokya Nasıl Bir Yer?

UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki yerlerden biri olan Kapadokya, aynı zamanda “Güzel Atlar Ülkesi” olarak tanınır. En eski zamanlardan beri (MÖ 7000) insan yerleşiminin görüldüğü bölge, Perslerden Romalılara, Selçuklulardan Osmanlılara kadar birçok değerli tarihi medeniyete ev sahipliği yapmış.

Bu mistik tatil yeri, gökyüzünde uçan balonları, kayalara oyulmuş konaklama yerlerini, kayalardan oluşan otelleri ve inanılmaz günbatımı manzaraları ile yaşamınızda keşfedilmesi gereken noktalardan.

Anadolu’nun orta bölgelerinde bulunan volkanik oluşum Hasandağı’nın çevresinde şekillenmiş bu bölge, insanda başka bir gezegene tatile çıkmış hissi uyandırıyor. Peribacaları da bu volkanik dağdan püskürmüş katmanların sel ve rüzgar ile aşınması ile oluşmuş bir değer. Bölgeyi bu kadar özel kılan birçok detay var; ama en önemlisi, buradaki yer altı şehirleri diyebiliriz. Üstelik bu yer altı şehirlerinin birçoğu, henüz keşfedilememiş. Günümüzde toplamda keşfedilen 36 tane yer altı şehri bulunmuş, ama uzmanlar bu rakamın 150-200 arasında olabileceğini söylüyor. Kapadokya’nın en gizemli ve inanılmaz yanı, bu yer altı şehirleri.

Kapadokya Tatilinde Sizi Neler Bekliyor?

*Her daim her mevsim tadını çıkaracak bir doğa size kucak açıyor.

 

*Konaklama tercihinizde Mahzen Cave Hotel büyüsünde, kaya ve doğal oluşumlardan tasarlanan yaratıcı oteller bulabiliyorsunuz.

 

*Gurme mutfakların, yöresel lezzetlerle ustalığı ün salmış aşçıların özel sunumlarıyla tanışabiliyorsunuz.

 

*Her anınızı özelleştirecek bir çok aktivite seçeneğiniz var.

 

*Kendinizi gün doğumlarında başlayan romantizmin günbatımlarına dek eşlik ettiği, eşsiz manzaraların içinde buluyorsunuz.

 

*Ulaşım olarak Kapadokya’ya ülkenin her yerinden kolayca varabilirsiniz.

 

*Kendinizin ve tatilinizin en keyifli zamanlarını paylaştığınız kişinin ilgi odaklarını ve yeteneklerini keşfedebiliyorsunuz.

 

*Yerin kat kat altına inerken veya daracık bir tünelden geçerken tuttuğunuz elin sıcaklığını unutamıyorsunuz…

 

*En heyecan verici, en bilinmeyen denklemli tarih koridorlarında birlikte dolaşabiliyorsunuz.