# 26Eki

29 Ekim Tatilinde Kapadokya’da Olmak

Hafta sonu tatiliyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili birleşti.
Bu tatilde kendinize; aileniz veya sevdiklerinizle 3 günlük bir Kapadokya tatili planı yapabilirsiniz.
Bilindiği üzere Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuiryet yönetimi ilan etmesi her yıl 29 Ekim günü Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan bir millî bayramdır. Hem o dönemi hem de Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız, özel bir tarihtir.
Her yıl olmak üzere 29 Ekim’de stadyumlarda şenlikler yapılır, dönemin ve Cumhuriyet’in önemi konuşulur, aktarılır ve hissedilir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in Onuncu Yıl Kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku’nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

29 Ekim Tatilinde Kapadokya’da Olmak Ayrıcalıktır

29 Ekim tatilinde Kapadokya’da olmak için binlerce sebep sayabiliriz fakat; kısa bir tatil fırsatı olması sebebiyle bunu 5 öncü sebeple sıralayabiliriz;

1- Bu hafta sonu Kızılvadi’nin hayran bırakan, doğal atmosferinde sonbahar yürüyüşü yapmak size iyi gelecektir.

2- Tarihi belgesellere sık sık konu olan Aşk Vadisi’ni keşfedebilirsiniz. Tarihi yerleri seviyorsanız Kapadokya’da sizi kucaklayacak bolca tarihi güzellik mevcut.

3- Sonbahar’da Kapadokya’nın güzel doğasında bisiklet turu; sizi zinde tutacak ve soğuk havalarda hareketsizlikten azalan enerjinizi artıracaktır.

4- 1500 yıl öncesinde keşişlere ev sahipliği yapan tarihi kayaların oyulmasıyla oluşturulan Bezirhane’nin benzersiz akustiği size benzersiz bir konser keyfi yaşatacaktır.

5- Bu cumartesi Kapadokya’nın bir başka güzelliğini gözler önüne seren Kızılvadi’de eşsiz dolunay manzarasını seyredebilir, rutininizden farklı bir cumartesi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca tadına doyamayacağınız, birbirinden lezzetli yöresel yemekleri keşfedebilir, Kapadokya’nın lezzet kültürünün tadına bakabilirsiniz.

Hafızanızdan atamayacağınız bir 29 Ekim tatili için Mahzen Hotels‘e ve bu doğa harikası yerlere mutlaka tanıklık etmelisiniz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı şimdiden kutlarız, daha aydınlık günlerimiz olsun.